מהם הסוגים השונים של שרשראות היהלומים?

- Jan 27, 2020-

שרשראות יהלומים מגיעים בכמה סגנונות בסיסיים עם מראה ותחושות שונים מאוד. התחשבות בסוגים שונים של שרשראות יהלומים היא דבר שאמור למלא תפקיד בהחלטת הרכישה, כדי לוודא שהשרשרת הנכונה היא הבחירה. טעמו של הלובש יכול להוות גורם, כמו גם סוגיות כמו סוג גופו ותחושת הסגנון הכללית שלו.

גברים ונשים כאחד יכולים ללבוש שרשראות יהלומים, אם כי שרשראות יהלום לנשים נוטות להיות נפוצות יותר. לשרשראות גברים יש בדרך כלל עיצוב מאופק יותר, לרוב כולל סוליטייר בסגנון פשוט ולא מערך אבנים, בעוד שנשים יכולות להיות מעוטרות יותר.

ישנם שני סוגים בסיסיים של שרשראות יהלומים: תליונים ושרשראות אמיתיות. תליון יהלום הוא תפאורה קטנה התלויה משרשרת. ההגדרה יכולה להשתנות מסוליטר למשהו מקושט יותר, כמו הגדרה הכוללת אבנים מרובות, ואת המראה והתחושה של השרשרת ניתן לשנות על ידי החלפת השרשרת לעיצוב או סגנון שונה. תליוני לב פופולריים במיוחד, אך התליון יכול להגיע בכל צורה, וניתן לגזור את האבן במגוון סגנונות.

woman-looking-at-necklaces-in-store

ניתן להכין שרשראות אמיתיות במגוון דרכים, כאשר ההבחנה העיקרית היא שהתפאורה אינה תלויה בחופשיות, כמו תליון. ניתן להשיג יהלומים בצורת לולאות, קולרים ושרשראות אותם ניתן לייצר במגוון סגנונות. שרשרת אמיתית נוטה להיות יקרה יותר, מכיוון שהיא דורשת יותר אבנים, מכיוון שהאבנים מונחות לרוב כל הדרך סביב השרשרת, במקום רק להיות נוכחות בתליון. אותם שרשראות נוצצות על צווארם של כוכבי קולנוע בבכורה יכולות להיות בעלויות במיליונים, וזו הסיבה שכוכבי קולנוע רבים שואלים תכשיטים לאירועים כאלה.

לולנים מעוטרים וצווארונים נוטים להיות מתאימים יותר לאירועים רשמיים ביותר. במקרה של צווארון עם מערך גדול של אבנים, השרשרת הטובה ביותר משלימה אישה עם צוואר ארוך ופלג גוף עליון, כך שניתן יהיה להניח את האבנים באלגנטיות בלי להסתכל ארוזה בחלל קטן. שרשראות כאלה נלבשות בדרך כלל גם עם שמלות חתוכות נמוכות, כך שהיהלומים נראים כנגד העור.

אצל גברים בדרך כלל תליוני יהלומים מתאימים יותר. תליון יכול להיות טוב יותר גם ללבוש מזדמן או לכל יום. יתרון אחד לתליון הוא שניתן להסיר את התליון ולעבד אותו מחדש לסיכה, אם תרצה בכך, דבר שיכול להיות נחמד כאשר תכשיט משמש כירושה.